Трудно ли быть молодым

Быть молодым это самый трудный этап в жизны. Когда ты молод тебе нужно учиться учиться и еше раз учиться. Я сам хожу в допольнителние задания английского и математики. Я всегда что то забываю всегдо чего то не успеваю. Мне почты что не остается временны чтобы пойти куда то с друзьями. И мне сейчас не очень то легко но могло бы быть и хуже. Но не смотря на все это мне остается времени чтобы заняться своим хобы например почитать книжку или поиграть в компьютер.

Առնետները կապրեն բոլորից երկար

Բրիտանական համալսարանի հետազոտող Լեստռա Յան Զալասսեվիչը պնդում է, որ եթե  խոշոր կաթնասունները, բնակվող (դեռևս) մեր մոլորակում, կմահանան այն եղանակով, ինչպես եւ հիմա, նրանց տեղը կզբաղեցնեն առնետները: Դրա հետ մեկտեղ, առնետները նկատելիորեն կձևափոխվեն, նրանք կդառնան խոշոր շների չափ:

- Ժամանակի ընթացքում պահպանված կենդանիները կձևափոխվեն՝ թույլ տալով նրանց գոյատեւել եւ ընտանիքներ կառուցել, - ասում է գիտնականը: - Օրինակ, հին ժամանակաշրջանում, դինոզավրների ժամանակ, կաթնասունները շատ փոքր էին, որովհետև ամբողջ մեր էկոլոգիական մակրոֆաունան զբաղեցնում էին դինոզավրերը: Միայն նրանց բնաջնջումից  հետո, փոքր կաթնասունները դարձան ձիեր, բրանտոտերիաներ, մաստրոդոնտներ և ռնգեջյուրներ:

Երեք միլիոն տարի առաջ ամենամեծ կրծողները պատմության մեջ ցուլից մեծ էին և կշռում էին տոննայից ավելի;

Այնպես որ, <<շան>> չափը ապագա առնետների համար դա դեռ սահմանը չի:

- Ներկայումս առնետները զբաղեցնում են երկրի կզիների շատ, եթե ոչ մեծ մասը: Մի անգամ ընկնելով այդտեղ ընկնելով, նրանք հաստատվում էն ընդմիշտ և  ոչ հաճախ են հասցնում բնաջնջման այդ կղզու մյուս բնակիչներին, - ավելացնում է Զալասևիչը: - Արդյունքում, նոր էկոլոգիական նիշաներ ազատվելու հետեւանքով,  առնետների մոտ հայտնվում է հիանալի հնարավորություն լցնել  դրանք ոչ շատ հեռու բիոլոգիական ապագայում:  

Я Григор Оганисян, я учусь в учебном комплексе «Мхитар Себастаци» в 8 классе. Я иду на занятие английского, иду на уроки плавания, еще посещаю уроки программирования в Тумо. Я очень интересуюсь иностранными языками и  программированием, потому что хочу стать программистом. В свободное время я играю в компьютерные игры, читаю книги, читаю о компьютере и многое другое.

Я люблю свою школу, потому что там интересно. Мы  там учимся с помощью компьютеров, и нам не надо таскать тяжелые книги в класс. У нас каждый день происходит что-то интересное и потому мне не бывает скучно и я с удовольствием посещаю мою школу.

У меня очень хороший класс. Учителя говорят что у нас самый хороший класс. У меня есть много друзей в этом классе. В нашем классе все помогают друг друга. У меня есть два лучших друга Анатолий и Оганес.  

Write a comment

Comments: 0